Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


2026. augusztus 30. Mura vízitúra, Tótszerdahely-Őrtilos, 22 km

mura-vizitura-2026-1459929.jpgTótszerdahely - Őrtilos (22 km) Mura kenutúra, ahol igencsak segít a Mura sodrása. 

Ha gyors sodrású vizeken is igencsak rutinos, a kenukat jól kormányzó a társaság, és kocsikkal jöttök, akkor 10:00-kor, Murakeresztúron (igen!!), a vasútállomás parkolójában találkozunk. 

 

img_4814.jpegUgyanis - most jön a Barba-trükk - a Mura-evezés előtt teleautós rendszerben egy kicsit "logisztikázunk". Hagyunk Murakeresztúron kocsikat, és minél kevesebb autóval megyünk "fel" Tótszerdahelyre. Miért is? Mert ez teszi lehetővé, hogy amikor majd délután a kenukkal a Murán (és pár métert a Dráván is lapátolva) Őrtilosba érünk, akkor ott lazán felszállhassunk a vonatra, (!) és 8 perc alatt megtesszük a vasúttal 7 km-es utat. 

img_4775.jpegEgyébként várna ránk egy kerülő, mivel a Mura mentén (Őrtilosig és autóval járható) út nincs. Szóval ott voltunk, hogy Murakeresztúrról a lehető legkevesebb kocsival autózgatunk fel a vízre szállás helyére (Tótszerdahelyre). Tótszerdahelyen megtörténik a felszerelés átadása-átvétele, a cókmók kenukba pakolása, tartunk még egy ellenőrző leltárt, hogy megvan-e minden, ásványvíz, naptej, stb. 
 

mura-vizitura-mi-101.jpg

Elrebegünk még egy-két túravezetői intelmet, instrukciót, majd (galád módon) ellenőrizzük, hogy tényleg biztonságban van-e a csapat.

Megnézzük, hogy hogyan irányítjátok a kenukat. Nem akarjuk az ördögöt a falra festeni, de ...

img_4649.jpega vízitúra, különösen a Mura "veszélyes üzem".

Kizárólag a tökéletesen irányított kenuk indulhatnak útnak. Bízunk abban, hogy senkinek sem kell a parton maradnia, lévén akinek nem lenne biztonságos az evezés, az nem jöhet. De ha magabiztosan uraljátok a kenukat, ha nem volt a részetekről túlzás a jelentkezési előtti párbeszédben, amikor a kenus gyakorlatról faggattunk, akkor indul a túra. 

mura-vizitura-45-.jpgLesz legalább három-négy pisilési, úszkálási és falatozási kikötés / pihenő a túra menetébe illesztve. Ha sokat csorgunk, akkor is az indulástól számított 3 óra múlva lent leszünk. A Mura-evezés végén a kenuk szivacsolása stb. után Őrtilosan vonatra pattanunk, a vonattal Murakeresztúrra megyünk, és most kapják vissza a "kölcsönt" azok a sofőrök, akik reggel fuvaroztak másokat. Akiknek a kocsijuk "lent" maradt Murakeresztúron, most azok felviszik azokat a túratársakat Tótszerdahelyre, akiknek még ott van a kocsijuk. 
 

Jelentkezés a Mura vízitúrára
Egyeztessünk (+36209342760, időpont, létszám, időtartam, közlekedés, szállás- és étkezés, vízitúrás gyakorlat, a résztvevők....). Kérjük a "mit kell hozni" részek és az általános szerződési és részvételi feltételek gondos és alapos elolvasását, majd ezek elfogadása esetén a jelentkezési lap átküldését a raba_vizitura@yahoo.com e-mail címre.
Visszaigazolást küldünk és a visszaigazolást követően (tehát kizárólag az írásos vísszaigazolás után) kérjük a túradíj utalását.  

(MediaComm Kft., 11745059-21454363). A banki utalás során a banki közlemény
rovatba kérjük a vízitúrára jelentkező számlázási címét irányítószámmal, a kenutúra időpontját (hónap, kezdőnap és utolsó nap) és helyét beírni.