Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


2025. december 29. Hótalpazás, hótalpas túra

gyomber-teli-tura-szlovakia.jpgHótalpas és/vagy hómacskás túra Szlovákiában: a Gyömbér meghódítása
Gyermekes családoknak, a 60+ korcsoportba tartozó túrabarátoknak is kényelmes, nem fárasztó útvonal, szürreális látvány, elképzelhetetlen panoráma. 
*A Gyömbér az Alacsony-Tátra legmagasabb csúcsa, 2043 méter, de a túra nem nehéz. Eleve magasról indulunk és a legkönnyebb útvonalon megyünk fel. 



Nem kötelező, de nagyon javasolt nulladik napi kiutazás (mivel az indulással nem tudunk várni) 
deres-chopok-gyomber.jpgA nap hossza, a kényelmes tempó adott, a parkoló betelik, nem tudunk várni, azaz maximálisan pontosan kérjük szépen az érkezést, így, valamit valamiért, ha 

nem akartok korán kelni, a nulladik napon kell jönni.  Ha valaki szeretne beszállni teleautóba (az oda-vissza útra 10.000 Ft-ot adj a sofőrnek), vagy szívesen vesz fel utast, (ha te vagy a fuvaros, akkor 10 e Ft-ot kapsz az utasodtól) azok csatlakozhatnak a teleautós konvojhoz.

Ďumbier hill - Visit Liptov

A konvojjal kiutazás a nulladik napon 14 órakor Budapest Hárshegyi út 1-3. számtól. (A határ átlépését követően vegyetek szlovák autópálya-matricát (12 euró)). Bocsánat, még egyszer hangsúlyozzuk, a téli túra napján muszáj pontosan megérkezni. Az elkésőket nem tudjuk megvárni, köszönjük a megértésedet, kérjük ne hívj, hogy a GPS szerint 12 perc múlva érkeztek... Bp. északi határától legalább 4 óra az út a találkozási pontot jelentő parkolóig. (A helyet lásd lejjebb).  


Szállás, étkezés, hómacska és hótalp 
homacska.jpg.pngA nulladik napra szállást viszonylag olcsón Besztercebánya (Banska Bystrica) és Brezno között a 66-os út mentén tudsz foglalni. Ha már relatíve közel, de még mindig nem drága szállást szeretnél foglalni, akkor a 72-es út mentén érdemes keresni. Ha pedig - ez ár szempontból a legborsósabb megoldás - nagyon közel akarsz lenni az indulási ponthoz, akkor Tále, ill. Trangoska településeken tudod foglald a szállást. Aki időben kéri, annak mi "stoppoljuk" a szállást.
 

Travelguide.skMi egy olyan helyen stoppoljuk a szállást, ahol a félpanzió 59 euró és a reggeli már 7-kor van reggeli, tehát 8 előtt kényelmesen el lehet hagyni a szállást. A stoppolás pedig azt jelenti, hogy mi jelezzük a szállásadónak, hogy lesz a foglalásotok, de a szállás díját nektek kell utalni. Érdemes a nulladik nap este már elkészíteni az első túranapi elemózsiát, például szendvicseket. Készítsetek elő, csináljatok meg mindent, ami a másnap reggeli munkák közül előrehozható, legyen az a termoszok elmosása, a hátizsákok (szinte) menetkészre pakolása, stb. Mi már a vízforralóba is bekészítjük a vizet, hogy reggel csak le kelljen nyomni a gombot, stb. Hómacskát és hótalpat vagy vegyetek magatoknak itthon (Decathlon, internet...ha nem egy téli túrát terveztek megéri) vagy tudtok tőlünk (korlátozott számban) bérelni. Mind a hómacska, mind a hótalp bérleti díja 12-12 euró / pár / nap. 

 

20190306_230908.jpgHómacskás túra: a Gyömbér (2043 m); avagy életed egyik nagy élménye 
Legkésőbb 8:45-kor indulunk, ezért kérjük, hogy 8:30-ra érkezzetek meg. A találkozás helyét e-mailben minden résztvevőnek átküldjük, ill. kapsz majd a zoom-olható térképet. Kérjük szánj időt wc-szünetre, parkolásra, a parkolás fizetésére, a parkoláshoz legyen nálatok 10 euró. 
 
stefanika-bejarat-szlovak-hotalpas-tura.jpgA parkolóban a túravezetői autó tetején (fehér színű Toyota kombi) lesz felállítva egy NARANCS és fekete színű hótalptartó táska. Kizárt, hogy ne lásd meg azonnal. 
Kérjük szépen, hogy hozzatok elemózsiát, pl. szendvicseket az útra és hozzatok SOK meleg innivalót, ez az a nap, amikor érdemes fejenként két termosz teával indulni. Mi például indulás előtt három egyenként fél literes bögre teát húzunk le, ennek megfelelően az első órában 100-szor megállunk. De megéri. Naptejezés után kényelmes, nem kerget a tatár tempóban indítjuk a csúcstámadást.

gyomber-hotalpas-tura-2.jpgEgy menedékházas beugrás (wc és opcionálisan meleg ital, ha mégis kifogynak a készletek) után 12-kor érjük el az Alacsony-Tátra legmagasabb csúcsát a Gyömbért. Lehet, hogy két fotózás között elgondolkodsz azon, hogy miért vagy itt, még pontosabban, miért nem voltál eddig 1000-szer, hogy mit jelent a hegy, sőt, akár az élet "nagy" kérdései is
 megérintenek.
trangoska-felol-a-gyomberre-3.jpgMeg az is lehet, hogy csak úgy élvezed. Vagy az is lehet, hogy fel sem fogod, idő kell majd hozzá, hogy amikor a fotókat visszanézed és beteszel valami szép zenét.... Lefelé jövetben is beugrunk a menedékházba, vonzó hely a mosdó és legalább egy forró leves erejéig hidratálhatunk is. Köszönjük, hogy jöttetek, biztonságos, jó utat haza. 
 

hotalpas-tura-szlovakia-359992.jpgA hótalpas túra túradíja:
A túradíj nem tartalmazza a szállás, étkezés, utazás, biztosítás, hótalp bérlet, síbot/túrabot/nordic walking bot, ill. nem tartalmazza a hómacska bérleti díját. A túradíjon felül fizetendő azon utazási költség is, amit a teleautók utasait közvetlenül fizetnek a teleautók sofőrjeinek. 
Hívj, minden kérdésre szívesen válaszolunk! 
+36209342760, tatra_gyalogtura@yahoo.com


Jelentkezés a hótalpas túrára: 
1. Egyeztetés
2. Jelentkezés

3. Visszaigazolás 
4. Díjfizetés

Zimowy wypad na Ďumbier 2043 m n.p.m.1. Egyeztetés, kérjük hívj/hívjon: +36209342760
Fontos a létszám, hogy hány autóval jöttök, mik a szállás gények, a szállást ki foglalja, hány főnek, milyen elosztásban szükséges vendégszobás elhelyezés. Van-e saját hómacskátok, hótalpatok, túra vagy síbotjaitok, kamáslitok. 

2. Jelentkezés 

Kérjük a "szerződési és részvételi feltételek", és "mit kell hozni" (téli bakancs, nagyobb hátizsák, termosz, naptej, napszemüveg, kesztyű, sál, sapka, hosszú zokni, wc-papír, papírzsebkendő, betét, kamásli, hómacska, hótalp, síbot vagy nordic walking bot, karabiner, élelem, meleg tea/kávé/tej/ kakaó) részek gondos és alapos elolvasását, majd azok elfogadása esetén kérjük a jelentkezési lap  átküldését e-mailben (tatra_gyalogtura@yahoo.com). A jelentkezési lapot nem kell nyomtatni, kézzel kitölteni, szkennelni, aláírás nélkül is érvényes. 


3. A jelentkezést visszaigazoljuk

4. A hótalpas túra díjfizetése
img_0574.jpgA visszaigazolás napján vagy a visszaigazolást követő napon kérjük a téli, vagy hótalpas, vagy hómacskás túra díjának utalását. 
Az utaláshoz az adatok:
Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 12001008-00106900-00100007
A banki közlemény rovatba kérjük a hótalpazásra jelentkező számlázási címét irányítószámmal, és a hótalpas túra időpontját (hónap, kezdőnap és utolsó nap) valamint beírni azt, hogy "szlovák hótalpas túra" vagy "Szlovákia hótalpazás". Köszönjük.